طی این مقاله به بررسی دقیق و کامل مزایای گیج فشار دیجیتال می‌پردازیم و به شما می‌گوییم چرا باید از گیج فشار دیجیتال استفاده کنیم.

مجموعه پرگاس مارکت با بهره‌گیری از تیم متخصص و مجرب آماده ارائه هرگونه مشاوره در زمینه انواع تجهیزات ابزار‌دقیق می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع گیج‌های فشار، ترانسمیتر فشار و گیج دما یا دماسنج در مجموعه پرگاس مارکت  می‌توانید با شماره ۵-۸۸۱۰۳۱۹۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

دقت

  • گیج فشار آنالوگ: در گیج فشار آنالوگ زمانی که فشار سیستم نرمال است عقربه باید بالا بوده و یا در موقعیت ساعت ۱۲ باشد. بنابراین چون دقت گیج فشار آنالوگ در یک سوم میانی گیج بهتر است همیشه باید گیجی را انتخاب کنید که دامنه آن دو برابر فشار نرمال باشد.
  • گیج فشار دیجیتال: در گیج فشار دیجیتال باید حداکثر فشاری که اندازه‌گیری می‌کنید را با فشار گیج تطبیق دهید. استاندارد میزان دقت در گیج فشار Winters 25% مقیاس کامل گیج است اما دامنه دقت اکثراً تا ۰٫۱% باشد بنابراین خود به خود دقت بیشتری خواهید داشت چون دامنه چیزی است که اندازه‌گیری می‌کنید نه اینکه دو برابر فشار نرمال باشد.

صحت مقادیر

  • گیج فشار آنالوگ: مقادیری که گیج فشار آنالوگ نشان می‌دهد معمولاً صحت کمی دارند و دلیل آن هم اختلاف دید است (پدیده‌ای که کاربر عقربه را از زوایای دید مختلف در موقعیت‌های مختلف می‌بیند).
  • گیج فشار دیجیتال: مقادیر را به صورت دیجیتال نشان می‌دهد بنابراین دیگر مشکل اختلاف دید وجود ندارد و هنگام خواندن مقادیر هیچ‌گونه اشتباهی رخ نمی‌دهد.

قابلیت تعمیر

در صورتی که گیج فشار دیجیتال از لحاظ فیزیکی آسیب ببیند (قاب، صفحه نمایش و یا صفحه کلیدش خراب شود) کالیبراسیون آن تحت تاثیر قرار نگرفته و می‌توان با هزینه‌ای کم آن را تعمیر کرد.

طول عمر

با توجه به طراحی مستحکمی که گیج فشار دیجیتال دارد می‌توان از آن در کاربری‌هایی که لرزش و نوسان زیاد است استفاده کرد زیرا صفحه نمایش کاملاً ثابت باقی می‌ماند اما در گیج فشار آنالوگ ممکن است عقربه پرش داشته باشد و نتوان مقدار فشار را درست از روی آن خواند.

یونیت‌های مهندسی

نمی‌توان یونیت‌های مهندسی گیج آنالوگ را در محل خودش تعویض کرد. صفحه عقربه را باید دوباره پرینت گرفت و جهت تغییر یونیت مهندسی باید آن را تعویض کرد. اما گیج فشار دیجیتال دارای ریزپردازنده است و به کاربر اجازه می‌دهد تا یونیت‌های مهندسی را در محل تعویض کرده، زمان روشن و خاموش شدن باتری را تنظیم کرده و گیج را به صورت دیجیتالی کالیبره کند.

کالیبراسیون

  • گیج فشار دیجیتال تحمل شوک، لرزش و تکان شدید را دارد و کالیبراسیون آن در این شرایط به هم نمی‌خورد. اما گیج فشار آنالوگ اغلب با اولین ضربه یا لرزش کالیبراسیون خود را از دست می‌دهد.
  • معمولاً از گیج فشار دیجیتال به خاطر دقت بالایش برای تست گیج آنالوگ، سنجش کالیبره بودن آن و عملکرد صحیح آن استفاده می‌‍شود. قانون کلی برای بررسی ابزارها نسبت ۴:۱ است. از آنجایی که گیج‌های آنالوگ اغلب ۲% دقت دارند، استفاده از یک گیج ۲۵% دیجیتال برای این منظور مناسب‌تر است.

هزینه

گیج‌های آنالوگ معمولاً ارزان‌تر هستند اما در صورتی که به آن‌ها ضربه وارد شود و یا لرزش داشته باشند غیر قابل اعتماد نیز می‌شوند و ضروری است که هر سال تعدادی گیج خریداری کنید اما در صورتی که از گیج‌های دیجیتال به خوبی نگهداری کنید سال‌ها دوام خواهند داشت.

گیج فشار دیجیتال Winters در مقابل تکان‌ها و لرزش‌ها مقاوم هستند و در شرایط سخت هیچ آسیبی به آن‌ها وارد نمی‌شود و می‌توانند بدون به هم خوردن کالیبراسیون تا دو برابر فشار بیشتر را تحمل کنند. یونیت‌های مهندسی ویژه و مقیاس‌های متنوع هیچ مشکلی برای گیج فشار دیجیتال Winters نخواهد بود.