المان‌های سنجش فشار مکانیکی شامل سیلندر، دیافراگم و لوله بوردون می‌باشند. هر کدام از این دستگاه‌ها فشار مایع را به نیرو تبدیل می‌کنند. خواص کشش طبیعی المان موجب می‌شود که عقربه گیج فشار متناسب با فشار اعمال شده حرکت کند.

فشار وارد شده و نیرو گیج‌ فشار سیلندری، دیافراگمی و لوله بوردون

مجموعه پرگاس مارکت با بهره‌گیری از تیم متخصص و مجرب آماده ارائه هرگونه مشاوره در زمینه انواع تجهیزات ابزار‌دقیق می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع گیج‌ فشار، ترانسمیتر فشار و گیج دما یا دماسنج در مجموعه پرگاس مارکت  می‌توانید با شماره ۵-۸۸۱۰۳۱۹۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

گیج فشار سیلندر

شکل سیلندر شبیه آکاردئونی است که از فلز ساخته شده است. افزایش فشار در سیلندر موجب کش آمدن و بلندتر شدن آن می‌شود.

گیج فشار سیلندر

گیج فشار دیافراگم

دیافراگم یک دیسک باریک است که تحت فشار مایع رو به بیرون خم می‌شود. بسیاری از دیاراگم‌ها از فلز ساخته می‌شوند که به آن‌ها نوعی قابلیت فنری می‌دهد. برخی از دیافراگم‌ها را عمداً از موادی با استحکام کم می‌سازند تا قابلیت فنری کمی داشته باشند و به آن‌ها دیافراگم‌های سست می‌گویند که در مکانیزم‌های خارجی استفاده می‌شوند. این نوع دیافراگم‌ها نیروی محدودی را تولید می‌کنند تا از آسیب‌های ناشی از فشار جلوگیری شود.

عکس زیر مکانیزم یک گیج فشار کوچک را نشان می‌دهد که از دیافراگم برنجی به عنوان المان سنجش استفاده می‌کند:

گیج فشار دیافراگم

با وارد آمدن فشار به پشت دیافراگم به سمت بالا منبسط می‌شود و موجب می‌شود تا شفت بچرخد. این حرکت چرخشی به اهرمی منتقل می‌شود و زنجیره‌ای از پیوندهای کوچک را که در اطراف شفت عقربه قرار دارند می‌کشد و موجب چرخش آن‌ها می‌گردد، با این کار سوزن عقربه بر روی مقیاس گیج حرکت می‌کند. در این عکس جهت داشتن دیدی بهتر از دیافراگم و مکانیزم آن سوزن و مقیاس عددی از روی گیج برداشته شده‌اند.

گیج فشار لوله بوردون

لوله بوردون از آلیاژهایی به شکل دایره‌ای ساخته می‌شود. سعی می‌شود که لوله بوردون پیش از خم شدن هنگام تولید  و تحت فشار داخلی شکل اصلی خود را حفظ کند. اکثر گیج‌های فشار از لوله بوردون به عنوان المان سنجش فشار خود استفاده می‌کنند. اکثر ترانسمیترهای فشار از از دیافراگم به عنوان المان سنجش فشار خود استفاده می‌کنند. لوله بوردون به دلیل امکان حرکت بهتر (و در نتیجه دقت بیشتر گیج) به صورت حلزونی و مارپیچ ساخته می‌شود.

در تصویر زیر مکانیزم یک لوله بوردون C شکل نشان داده شده است:

مکانیزم لوله بوردن

عکسی از مکانیزم گیج فشار با لوله بوردون C شکل که از پشت گیج گرفته شده :

گیج فشار لوله بوردون

لوله C شکل سیاه رنگ المان سنجش لوله بوردون است و قسمت‌های فلزی براق اتصال دهنده، اهرم و چرخ‌دنده هستند.

 

لوله بوردون مارپیچ

عکس زیر یک لوله بوردون مارپیچ است و به این جهت طراحی شده تا دامنه حرکات بیشتری را نسبت به لوله بوردون C شکل داشته باشد:

لوله بوردون مارپیچ

باید توجه داشت که ممکن است از سیلندر، دیافراگم و لوله بوردون علاوه بر اندازه‌گیری فشار گیج برای اندازه‌گیری فشار تفاضلی و فشار مطلق هم استفاده کنند. همه چیزی که برای این عملکردهای دیگر لازم است به طرف دیگر المان سنجش فشار بستگی دارد، که در فشار تفاضلی یک فشار مازاد است و در فشار مطلق یک محفظه خلاء است.

 

سنسورهای فشار تفاضلی

این مجموعه از تضاویر نشان می‌دهند که چگونه می‌توان از سیلندر، دیافراگم و لوله بوردون به عنوان المان سنجش فشار تفاضلی استفاده کرد:

مکانیزم سنجش فشار تفاضلی

چالش چگونگی انجام دادن این کار است، یعنی چگونه می‌توان حرکت مکانیکی المان سنجش فشار را در حالی که فشار را به خوبی نگاه داشته است به یک مکانیزم خارجی تبدیل کرد (مانند عقربه). در مکانیزم گیج فشار در این مورد هیچ مشکلی وجود ندارد زیرا یک طرف المان سنجش فشار در هر صورت  باید در معرض فشار هوا قرار بگیرد، پس بنابراین آن سمت همیشه برای اتصال مکانیکی در دسترس است.

در تصویر زیر گیج فشار تفاضلی نشان داده شده است. دو پورت فشار موجود در هر دو طرف گیج کاملاً مشهود هستند:

گیج فشار تفاضلی

مجموعه پرگاس مارکت با بهره‌گیری از تیم متخصص و مجرب آماده ارائه هرگونه مشاوره در زمینه انواع تجهیزات ابزار‌دقیق می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع گیج‌ فشار، ترانسمیتر فشار و گیج دما یا دماسنج در مجموعه پرگاس مارکت  می‌توانید با شماره ۵-۸۸۱۰۳۱۹۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.